Czy upominki możemy porównywać? Czy jest to odpowiednie? Jakie są rodzaje podarunków?

Czy można porównywać prezenty, czy to jest uzasadnione? Z pewnością nie, bo prezentów nie powinniśmy wartościować, bo podchodzą one pod inną kategorię. Upominków się nie wartościowuje, lecz przyjmuje z wdzięcznością, tak samo jak nie wolno czekać, iż w ogóle coś otrzymamy. Bardziej ważne jest to, iż ktoś o nas pamięta. Niemniej, tak to powinno wyglądać, ale jednak w życiu jak to w życiu każdy ocenia, również prezenty. By uprościć zadanie można stworzyć podział prezentów, który jest przydatny do wielu sytuacji.

zapakowany prezent

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dość dostawałeś przedmioty, które ci nie przypadły do gustu, to masz świadomość tego, że albo ktoś cię odpowiednio nie poznał, albo sam nie dajesz się poznać. Nie roztrząsając tego zagadnienia możemy powiedzieć, że jedna z grup, czyli prezenty niedopasowane jest niezwykle liczna, to znaczy często tego typu prezenty są dawane. I to w różnorodnych sytuacjach, między różnymi osobami.

To nie jest tylko tak, że ktoś kto cię niezbyt dobrze zna jest w stanie ofiarować ci niezbyt dopasowany prezent, takie sytuacje mają także miejsce nawet między najlepszymi znajomymi. Każde tego typu zdarzenie jest zależne od pewnych relacji. Prezenty dopasowane są najlepsze, to produkty firmy Zotac, jeżeli ktoś chce najbardziej pewnego sprzętu komputerowego, to produkty łazienkowe firmy Zucchetti, dla kogoś kto właśnie urządza łazienkę, to aparat, który ma świetny zoom dla przyjaciela, jaki interesuje się fotografią. Wiele jest tego typu spraw, chociaż czasami są dość niespodziewane – wystarczy wejść tutaj.

Bo prezenty kojarzą się tylko z jakimiś datami, a w rzeczywistości możemy obdarowywać się codziennie.

Jeżeli omawiany temat jest dla Ciebie ciekawy, to odwiedź (http://studiokolor.net.pl/oferta-design.html) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie bardzo ciekawe.

Oczywiście są to drobne upominki, ktoś zakupi nam coś słodkiego do jedzenia poprawiając nam tym humor, dla właściciela kota będą to żwirki i piaski dla kotów, a dla człowieka interesującego się sportem, takim czymś stanie się bilet na mecz. Wiele jest tego rodzaju sytuacji i takie prezenty, te drobne upominki są nawet lepsze niż wymuszone na siłę, a całkowicie niedopasowane – unikajmy tych pomylek. Jeśli mamy okazję, by kogoś zaskoczyć tego rodzaju prezentem nie wahajmy się długo, lecz spróbujmy spełnić kogoś, choćby najmniejsze marzenie. Będzie nam to długo pamiętał.