Czym się kierować przy wyborze porządnego filmu na wieczór?

Produkcje filmowe od powstania kina cieszą się niemalejącym zainteresowaniem konsumentów. Obraz kinowy przemawia do wyobraźni odbiorcy bardziej niż książka, ponieważ na długo zapisuje się w świadomości widza. Oczywiście film nie wyręczy solidnej książki, niemniej jednak kino potrafi na trwałe przekształcić oblicze światowej kultury. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej filmów. Widz nie ma łatwego wyboru, ponieważ dobrych i złych filmów przybywa. Problem jest w tym, że ciężko jest czasem rozpoznać, która produkcja jest którą.

półka z filmami DVD

Autor: Angel Ganev
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić widzowi konkretną produkcję kinową. Problem tkwi w tym, że każdy widz ma swoje upodobania. Pierwszy woli romans, drugi kryminał. Kolejny woli natomiast kino wojenne. Toteż trudno jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że naprawdę jest on rewelacyjny. Istnieją jednakże pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru (sprawdź przykłady: filmy na innych nośnikach).

Naczelną z nich z nich jest to, kto jest reżyserem konkretnej produkcji. Profesjonalny reżyser potrafi nawet przy produkcji niskobudżetowej zrobić dobre kino. Także zostawia w swojej produkcji własny pogląd na świat. Jeśli nasz światopogląd odpowiada spojrzeniu na świat danego twórcy, to łatwiej się wtedy ogląda daną produkcję filmową.

Następnym aspektem jest gra aktorska. Wiadomo, że dobrzy aktorzy są bardzo istotnym ogniwem w łańcuchu filmowym. Od ich pracy zleży tak naprawdę, czy zostaną zrealizowane zamierzenia scenarzysty i reżysera. Równie istotne jest to, czy film podobał się na tyle, że zdecydowano się na produkcję gadżetów związanych z jego tematyką, a tu przykłady – link.

Nie warto zasiadać do serialu, o którym ma się nikłą wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych produkcji jest stratą czasu. Nie jest przecież problemem sprawdzenie, czy dany film cieszy się szacunkiem widzów. W sieci jest wiele miejsc, gdzie internauci wyrażają opinie na temat danego filmu. Tam można poznać szczere i fachowe sugestie, które bez wątpienia pomogą dokonać należytego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danej produkcji wyraża się tysiąc odbiorców, to bez wątpienia można być pewnym tego, że jest to dobra produkcja.

Ostatnim miernikiem wartości danej produkcji będą nagrody filmowe wręczane przez organizacje zajmujące się promowaniem kina. Jednakże wiele kontrowersji, które powstają pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie widzów, którzy już dany film oglądali i mają swoje zdanie na ten temat.