Pieniny, góry

Które przyrodnicze (i nie wyłącznie) atrakcje Pienin należy obowiązkowo zobaczyć?

Pieniny to fantastyczny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, w związku z tym wziąć ten obszar pod uwagę planując urlop w górach!

Continue reading “Które przyrodnicze (i nie wyłącznie) atrakcje Pienin należy obowiązkowo zobaczyć?” »


Plaża i morze, Krynica Morska

Znakomite miejsce na rodzinne wakacje – Krynica Morska

Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna znajdująca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca głównie swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą nieomal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca znakomity cel na rodzinne wakacje 2014.

Continue reading “Znakomite miejsce na rodzinne wakacje – Krynica Morska” »


Klocki lego

Ciekawe zestawy klocków drewnianych

W nowym tysiącleciu wybór odpowiednich zabawek dla chłopców nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą. W olbrzymiej liczby firm zajmujących się sprzedażą zabawek łatwo stracić orientację. Czy lepiej kupować nowoczesne zabawki czy te znane od pokoleń, które z nich najlepiej rozwiną kreatywność dziecka? Wiele zależy tutaj od indywidualnych wymogów dziecka,jak i od przyzwyczajeń. Zabawki dla chłopców lepiej wybierać jednak z głową.

Continue reading “Ciekawe zestawy klocków drewnianych” »