Jak się przebrać na Halloween – na jakie powinieneś zwrócić uwagę

Dobór stroju halloweenowego spędził sen z powiek niejednej osobie. Czasem dobrze jest puścić wodze fantazji i zrobić coś oryginalnego. Masa osób decyduje się przebrać za wampira lub innego nadgniłego brzydala, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy wyglądają tak samo. Jeżeli chcesz zaskoczyć familię jak też przyjaciół niebanalnym kostiumem halloweenowym przejrzyj niepowszednie inspiracje oraz wyselekcjonuj coś dla siebie. Z pewnością przyciągniesz spojrzenie wielu osób!

Halloween na dobre zagościło w jesienne kalendarium. Jak co roku jest to sposobność na przebranie (kliknij by się dowiedzieć więcej) się w przerażające maski.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej hurtownia alkoholi poznań szczegółowych danych dotyczących analizowanego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on niezwykle atrakcyjny.

W makabrycznych kostiumach możemy również udać się na balangę Halloween, ażeby wspólnie ze znajomymi się pobawić. Fajne przebrania halloweenowe to: makabryczny świecący szkielet, krwiopijca a dobre przebrania dla dziewczyn to: wszelakiej maści mary, jędze jak też wróżki – poznaj modne przebranie dla kobiet.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest obyczajem wywodzącym się z celtyckiego obrzędu Samhain. Niektórzy badacze jednakże uważają, że pochodzi z ceremonii rzymskich poświęconych bóstwom owoców oraz nasion. Dokładna geneza święta nie jest znana, jednakże większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego obrzędu. Według wierzeń staroceltyckich w Samhain zaciera się granica między światem żywych a zmarłych. W owym dniu oddawano szczególny hołd przodkom, których to dusze zapraszano do domu. Lękano się jednakże złych dusz wędrujących po świecie, które to odstraszano różnymi sposobami. Nieodłącznym rytuałem w trakcie obrzędów Samhain było palenie ognisk.

Wedle wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu sił do walki z mrokiem. Dookoła ognisk odbywały się tany śmierci. Miast dyń, jakie w tych czasach nie były znane wykorzystywano rzepy. Podobnie jak dzisiaj nacinano je w kształty przypominające demony. To przypuszczalnie od owego zwyczaju dziś przebieramy się w trakcie imprez Halloween. Dawniej druidzi przebierali się, aby odstręczać w tenże sposób złe duchy, dziś już jednak przebieranki pełnią wyłącznie odmianę zabawy.
Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się martwić, w necie można odszukać bezmiar inspiracji na przebrania halloweenowe – najlepsze przebrania na karnawał. W sieci możemy również znaleźć specjalistyczne sklepy oferujące najróżniejsze, makabryczne kostiumy.