Jak szukać zatrudnienia za granicą?

Najbezpieczniej będzie poszukiwać pracy poza granicami będąc jeszcze w naszym kraju.
Bezpiecznym sposobem na szukanie pracy za granicą, a równocześnie skutecznym w szczególności w przypadku specjalistów jak też wykwalifikowanych pracowników fizycznych, jest wysyłanie odpowiedzi na anonse zamieszczane w najbardziej popularnych za granicą portalach z anonsami o pracę.

zobowiązania

Autor: New Zealand Tertiary Education Union
Źródło: http://www.flickr.com
praca stuttgart

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
dzieci

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak w naszym kraju, na stanowiska wymagające specjalistycznej wiedzy oraz gruntownego doświadczenia przebieg rekrutacji może trwać kilka tygodni. W przypadku większości państw europejskich w celu odbycia rozmowy kwalifikacyjnej tańsze więc mogą okazać się wyjazdy z domu od kilkutygodniowego pobytu za granicą, podczas którego byśmy nie pracowali. Dodatkowo nie musiałoby to oznaczać rezygnacji z ewentualnego zatrudnienia w naszej ojczyźnie dopóki nie otrzymalibyśmy satysfakcjonującej posady za granicą. Jak znaleźć takowe ogłoszenia? Wpisz w przeglądarkę ciekawiącą cię frazę, przykładowo praca (zobacz biznes) Stuttgart.
Jeśli po posłaniu aplikacyjnych dokumentów w kontrakcji na określoną propozycję zostaliśmy wezwani na rozmowę kwalifikacyjną czy też poproszeni o podesłanie kolejnych dokumentów, powinniśmy upewnić się, że mamy do czynienia z solidną firmą i pracodawcą. Sprawdźmy adres jej siedziby i czy firma widnieje w rejestrach firm danego państwa; poszukajmy także wpisów na forach on-line o tym, jak ta firma traktuje pracowników, itd.

Jeżeli na podstawie anonsu nie jesteśmy w stanie określić adresu konkretnej firmy, lepiej będzie nie odpowiadać na taką ofertę pracy, albowiem z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że jest to oferta nieuczciwego biznesmena.