Jakie są metody, aby zmotywować podwładnych?

Jeśli chcesz zachęcić swoich pracowników do lepszej pracy, wtedy powinieneś pomyśleć nad tym, w jaki sposób skłonić ich do poświęcania jeszcze większej ilości czasu na pracę. Jeżeli zatrudniasz głównie pracowników biurowych, wtedy z pewnością powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że dużo czasu w ciągu dnia przeznaczają oni nie na pracę, ale na odpoczynek.

spotkanie firmowe

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pracuje się ciągle przy komputerze, właściwie niemożliwe jest utrzymanie koncentracji przez cały typowy ośmiogodzinny dzień pracy.

Chciałbyś przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz tam wiele tego typu informacji.

Wielu pracodawców już nieźle zdaje sobie z tego sprawę – dlatego obecnie praktycznie we wszystkich biurach znajdują się pokoje socjalne lub kuchnie i jadalnie, w których można spędzić nieco czasu w ciągu dnia. Jeżeli jednakże pozwolisz swoim pracownikom na za dużą swobodę, wówczas bez wątpliwości po krótkim czasie będziesz tego żałował. Jeżeli zatem chcesz odnaleźć złoty środek pomiędzy sprawdzaniem pracowników, a dawaniem im chwili wytchnienia, wtedy na pewno powinieneś zastosować Cię dokładnie do naszej rady. Kiedy chcesz być postrzegany jako dobry pracodawca, wtedy zdecydowanie powinieneś zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki socjalne, jednak z drugiej strony możesz zacząć ich sprawdzać. Jeśli zdecydujesz się na taką możliwość, wtedy powinieneś jak najszybciej zainstalować zestaw do monitoringu (link).

kamera kopułkowa
Najczęściej monitoring pracowników w biurach nie polega na ich filmowaniu, ale na sprawdzaniu ich aktywności na firmowych komputerach. Kiedy zastanowisz się nad tym poważniej, wtedy bez wątpliwości dojdziesz do wniosku, że najwięcej czasu przeciętny pracownik marnuje w ciągu dnia na oglądaniu Internetu. Jeżeli w swojej firmie wprowadzisz przykładowo monitoring IP i poinformujesz o tym swoich pracowników, wówczas zdecydowanie zaobserwujesz wzrost efektywności pracy (zobacz – monitoring przemysłowy). Jeżeli Twoi pracownicy będą zdawali sobie sprawę z tego, że niemalże w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, co konkretnie robili na swoim komputerze, wówczas bez wątpliwości będą bardziej uważni w robieniu na firmowych komputerach czegoś innego niż praca. Jeśli poinformujesz o tych zmianach swoich pracowników w odpowiednio spokojny sposób, bez wątpienia nie będą temu tak bardzo przeciwni jak może Ci się wydawać.