Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, naturalne zbiorniki wodne, bogactwo zwierząt i flory oraz czyste powietrze, tworzą cudowne okoliczności wypoczynku

O walorach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać długo i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w kraju i najczystsze wody oraz najobszerniejsze na całym niżu Europy Środkowej, zespoły leśne. Najpiękniejsze księżycowe krajobrazy pozostałe po lodowcu.

region północno-wschodniej Polski, to także najsurowszy w kraju mikroklimat, dzięki temu okolica zyskała określenie polskiego bieguna zimna. Rzadkością na skalę światową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej Europie. Woda ma cechy naturalnego zbiornika wysokogórskiego z bardzo czystą, dobrze natlenioną wodą. Od dawna wakacje nad wodą są modne wśród płetwonurków, którzy posiadają niedaleko swoją stałą bazę noclegową – kempingi na Mazurach.
jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Fantastyczny wypoczynek spotka urlopowiczów decydujących się na sierpniowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Kompleks wód wigierskich, jest jednym z najciekawszych pejzaży w Polsce . Przez Jezioro Wigierskie ma swój bieg rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych szlaków kajakowych w kraju. Odwiedzający mogą przespać się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu turyści mogą popłynąć na jeden z najbardziej urokliwych i najpopularniejszych tras kajakowych. Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już swoje tradycje .

Jeśli chcesz zyskać uzupełniające informacje na opisywany temat, to przejrzyj witrynę, która takiego typu dane ma. Niewątpliwie okażą się ciekawe.

Zapaleńcy żeglarstwa ciągną na Jezioro Wigierskie, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie ubarwione nierówną linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-przyrodnicza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Mazury to idylla dla wędkarzy. Wśród wędkarzy mnóstwo jest opowiadań o połowach, w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątkowych rarytasów – szczupaków oraz mnogości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

lubianych rodzajów ryb. Nad Biebrzę podróżuje się by pozostawać bliżej przyrody , spędzić czas w ciszy urywanej tylko śpiewem ptaków.

Biebrza to eldorado dla osób kochających ptaki. Z myślą o nich, urządzane są wyprawy łączone z oglądaniem i zgłębianiem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki świetnie się podgląda snując wolno kajakiem lub tratwą, która fantastycznie zastępuje kwatery w Krainie Wielkich Jezior dlatego, że tratwa rewelacyjnie sprawuje funkcję ciekawego lokum.