Potęga głosu w kulturze

Ludzie w większości są wzrokowcami. Sporą część informacji które do nas docierają dostarcza nam wzrok, nie znaczy to jednakże że inne zmysły nie są ważne. Nie wyobrażamy sobie naszego życia bez możności dotykania rzeczy lub przyjemności płynącej z dotyku bliskich nam osób. Jednakowo jest z słuchem. Jest on uzupełnieniem głównego zmysłu. One wszystkie się nawzajem uzupełniają.

Trudno zatem się zdumiewać, że marketing (polecamy Najskuteczniejsze pozycjonowanie w Google) dzisiejszy próbuje spożytkować wszystkie nasze zmysły. Także słuch, a nawet szczególnie słuch, ponieważ najbardziej popularnym mass-medium w którym dokładnie dźwięki są w największym stopniu ważne jest radio, wynalazek jaki w naszym kraju ma już 90 – letnią tradycję.

Mikrofon

Autor: Jeena Paradies
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej jednak reklama w radio wcale nie jest prostą bowiem wszelkie informacje reklamowe – łącznie z pozytywnym wrażeniem – musimy przekazać wpływając na słuch, nie zdołamy po prostu sfotografować towaru wraz z dobrą aktorką ewentualnie modnym aktorem.
Podobnymi wyzwaniami zajmują się profesjonalne studia nagrań. Jednym z nich jest Fabryka Dzwiękuff. Studio to proponuje – tak jak wszystkie studia nagrań – nagranie płyt rozlicznym muzykom, jednak wiadomo iż nie jest to wyłączny zakres jego działań. Przedsiębiorstwo produkuje też na przykład reklamy dla radia. Ażeby wzmiankowana działalność miała sens, konieczna jest dobra baza informacji. W tym przypadku firma stworzyła Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff. Jest to zbiór głosów aktorek, aktorów a również dzieciaczków. Na przykład w serwisie bank głosów Fabryki Dźwiękuff klient może sobie dopasować właściwych aktorów do własnych zamysłów. Co więcej firma w ramach zlecenia zrealizuje reklamę.

Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff możemy spożytkować nie tylko do wyprodukowania reklamy radiowej – propozycja firmy przyda się również wydawnictwu które pożąda wydawać coraz bardziej rozpowszechnione audiobooki. W zależności od formy jaką wybierzemy, publikacja taka może mieć odmianę słuchowiska albo typowego czytania. Konieczna zatem będzie większa czy mniejsza ilość głosów. Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff będzie wtenczas znakomitym wyborem – jeśli szukasz studia w Polsce kliknij. Wzmiankowana baza danych przydać może się również w realizowaniu projektów dostosowujących dla przykładu filmy dla potrzeb ludzi z dysfunkcją wzroku.