Rewizja finansowa co pewien czas powinna być zarządzana w każdej organizacji

Pewnym osobom zdaje się, że audyt przeprowadzany w firmach, wygląda niczym polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to zwyczajna rewizja.
Niekiedy mamy możliwość przeczytać w gazetach, że w firmie X wykryto spore nieprawidłowości po tym, jak zrobiono w niej audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy zakrzywiony obraz tego, jak tak naprawdę wygląda taka weryfikacja. Większość z nich odbywa się bez zastrzeżeń. Jednak w mediach zwykle wyolbrzymiają skandaliczne przypadki, bo złe wiadomości lepiej się sprzedają. Osoby przeprowadzające rewizję weryfikują, czy konkretna firma dobrze prowadziła działalność. Mają możliwość także podpowiadać najróżniejszego typu zmiany, które ich zdaniem w znaczny sposób usprawnią działanie spółki. Takiego rodzaju kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na nich zatem spora odpowiedzialność. Powinni być oni bardzo skrupulatni, dociekliwi, ale także sprawiedliwi. Kontrola finansowa może zostać rozdzielona na kilka części, więc w każdej firmie czeka na nich ogrom pracy.

Zaintrygował Cię ten wpis i chcesz znaleźć analogiczne materiały? Kliknij więc ten link oraz zobacz więcej porad w treści.

Mają tony dokumentów do przejrzenia oraz wiele rozmów do przeprowadzenia. Nie jest to prosta praca. Aby zostać rewidentem, należy skończyć studia wyższe, mieć zaświadczenie o niekaralności oraz zdać państwowy egzamin, który będzie upoważniał nas do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być także odpornym psychicznie, aby nie dać się zastraszyć. Taką osobę powinna też charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów pracy.