Samotność jest negatywna pod każdą postacią. Jest na nią metoda, lecz powinniśmy kogoś poznać. Jak tego dokonać?

Samotność być może i jest nawet znośna, ale zapewne nie na dłuższą metę. Każdy z nas bowiem wymaga wsparcia, innej osoby, która będzie wspierała nas w ciężkiej chwili, będzie przy nas. Nawet kot niby taki samotnik, również od czasu do czasu wymaga miłości. Czasem „dusimy” się w związku, zmieniamy więc partnerów, ale często wracamy do stanu wyjścia. I znowu jesteśmy samotni, choć pragniemy kogoś poznać. Najbardziej beznadziejnie natomiast mają Ci, którzy są za granicą, a do tego muszą wychowywać dzieci. Zwłaszcza jest to kobieta, lecz zdarza się, że w takiej sytuacji jest facet.

ojciec

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to znacznie bardziej rzadkie zjawisko, ale także zauważalne. Obecnie, gdy spora ilość naszych rodaków wyjeżdża za granicę taka tendencja tym bardziej się nasila. Przyczyny są różnorodne, lecz wiadomym jest, że skoro jesteśmy związkiem na odległość, to w końcu jedno z nas jest w stanie nie dać tak dłużej rady, może zrezygnować z dalszego związku. Niekiedy również pary rozstają się będąc już w innym kraju. Tam jest zawsze troszkę inaczej, to jest dla nas jakby inna planeta.

Wiadomo, że obracamy się w odmiennej kulturze, mamy kłopoty finansowe, mamy trudność w komunikacji. No i w końcu dzieje się tak, iż to jeden z rodziców zostaje z dzieckiem. W największej ilości to kobieta, ale czasem w tej roli pozostaje facet. W wielu sytuacjach kobieta traci prawa rodzicielskie albo po prostu umiera i to na mężczyźnie, na ojcu spoczywa podjęcie trudu za wychowanie dziecka. W tej roli jest mu rzeczywiście trudno i pragnąłby kogoś poznać, by ułożyć sobie życie od nowa. Za granicą jest to trudne, całe szczęście są portale internetowe dla samotnych ojców. Jak je znaleźć?

ojciec

Autor: DVIDSHUB
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, że w internecie, wprowadzając frazę w stylu samotni ojcowie uk (uk, gdyż w Wielkiej Brytanii jest największa Polonia, więc tam raczej będzie największa liczba takich sytuacji) – . To bardzo fajna możliwość i to bardzo pozytywnie, że jest też osiągalna dla samotnych ojców. Przeważnie bowiem jak pomyślimy o samotnym wychowywaniu dziecka widzimy samotną kobietę, całe szczęście jest także pomoc dla – to prawda – mniejszej grupy, lecz jednocześnie istniejącej i również posiadającej takie potrzeby. Powinniśmy zaglądnąć na taką stronę i wyszukać partnerkę, być może na całe życie. To daje nadzieje, że nasza samotność jest być może chwilowa, że nie jesteśmy na nią skazani i jest szansa, że znajdziemy swoją drugą połówkę.