Szkraby uwielbiają oglądać telewizję, ale należy wybierać dla nich rozwijające programy

Nie wolno zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie wolno ślęczeć przed ekranem przez pół dnia. Zatem z głową musimy selekcjonować dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja oczarowuje ludzi od zawsze – od momentu powstania. Ruch na ekranie olśniewa i powoduje, że możemy wpatrywać się w niego przez cały dzień. Nie będzie to oczywiście zbytnio zdrowe, szczególnie dla dzieci. Wobec tego rodzice muszą odpowiedzialnie selekcjonować to, co maluch ogląda. Warto postawić na taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Powinien być o ssakach. Dzieci przecież lubią zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej oborze oraz te dzikie, które możemy zobaczyć wyłącznie w ogrodzie zoologicznym. Jeżeli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy edukacyjne, to możemy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak zawczasu powinniśmy upewnić się, że są to bajki pozbawione przemocy i złych charakterów. Nasze dziecko powinno patrzeć na nie z przyjemnością i czerpać z nich przykłady o przyjaźni oraz uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Na początku musimy z naszym szkrabem oglądać telewizję razem. Trzeba uczyć je, że gdy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy interesować się czymś innym. Możemy razem układać klocki lub przygotowywać obiad.

Pamiętajmy, że telewizja może mieć bardzo dobry wpływ na rozwój naszego dziecka. Należy jednak być świadomi tego, że we wszystkim musimy umieć znaleźć umiar.