Tzw. „panszówki” przeżywają obecnie w naszym kraju swój prawdziwy rozkwit

Na ogół uważa się, że gry planszowe to zabawa dla dzieci.
Nic bardziej mylnego. Obecnie głównymi odbiorcami nowych planszówek są dorośli. Co jest tego powodem? Nowoczesne gry, przy zachowaniu zwyczajnych zasad, proponują graczom niezły wysiłek umysłowy, współzawodnictwo, napięcie często pozwalają wcielić się w bohaterów znanych filmów, powieści, dziejów historycznych.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Ułatwiają wybór i zrealizowanie własnej strategii, zaskakują, są wciągające, pozwalają żywo reagować ze współgraczami. Ale też odprężają, oferują wiele uśmiechu. Granie, to bez wątpienia coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu z najbliższymi i przyjaciółmi.

Jeśli interesuje Cię przedstawiony temat, odszukaj więcej (https://karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/pieczenie/) faktów na ten wątek, które będą niezwykle interesujące i na pewno wciągną Cię zupełnie.

Prowadzone są nawet turnieje dla początkujących i zaawansowanych. Zauważamy prawdziwy bum grania w gry planszowe. Poniżej kilka przykładów świetnych gier.

Przykładem wyśmienitej i inteligentnej planszówki jest wojna Narodów. Każdy z graczy prowadzi osobną cywilizację przez okres od starożytności, do epoki industrializacji. Gdy wzrasta liczba ludności, musi zatroszczyć się o jej wewnętrzną równowagę i odpowiednią ilość pożywienia dla jej obywateli. Musi zbudować efektywną gospodarkę.
W Teby gra ten interesujący się archeologią. Gracze wcielają się w archeologów, którzy poruszając się po Europie zdobywają dużą wiedzę, na temat starożytnych kultur: starożytnej Grecji, Krety i podobnych miejsc.

Zachowywanie wszystkich pamiątek ze swojej podróży, i prowadzenie interesujących rozmów z napotkanymi ludźmi, to scenariusz innej gry planszowej – Tokaido.
Ogromna ilość wielbicieli nie waha się stwierdzić, że gry planszowe są bardziej interesujące gry komputerowe.