Urodzenie dziecka to piękny moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał cały rok.
Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok szkraba jest kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko i przebieranie, ale o budowanie się pięknej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu.

Czy zajmują Cię podobne tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://zjednoczonybs.pl/oferta/dla-ciebie/) takiego typu opisów stworzono na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto dzisiaj zarabia najmniejszą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy także ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.