Utwory cały czas żywe i w dalszym ciągu chętnie słuchane przez wiele osób

Pomimo tego, że wszędzie dookoła bombarduje nas miałki pop, puste piosenki śpiewane przez artystów jednego sezonu, to wielu ludzi często słucha starych utworów, napisanych kilkadziesiąt lat temu. Mimo, że ich wykonawcy już od dawna nie żyją albo odpuścili kontynuowanie kariery muzycznej, to ich utwory cały czas są żywe i nadal często słuchane przez wielu ludzi.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkało się dwóch studentów szkoły filmowej nikt nie miał świadomości, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii. W ciągu kilku lat, do czasu przedwczesnej śmierci jej frontmena, Jimma Morrisona kapela przygotowała parę albumów, w tym kilka przebojów znanych w większości krajów. Do dzisiejszego dnia piosenki takie jak Alabama Song albo People Are Strange będą wywoływać dreszczyk emocji podczas ich słuchania, a firmy fonograficzne co pewien czas wypuszczają kolejne płyty z największymi przebojami kapeli.

W tym samym 1965 roku został założony najsłynniejszy zespół w historii rocka, to znaczy grupa Pink Floyd.

Nie zwlekaj – jeśli spodobał Ci się ten tekst, to bieżący wpis (http://www.147break.waw.pl/www/imprezy-okolicznosciowe/) możesz również obejrzeć pod poniższym linkiem. Informacje przygotowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Trzech studentów architektury, czyli Roger Waters, Nick Mason i Rick Wright podjęło decyzję o wspólnym graniu, a podczas jednego z koncertów zostali dostrzeżeni przez Petera Jennera, który później stał się ich managerem. Niezwykle szybko zespół został rozpoznawalny na rynku muzycznym w londynie, a z czasem jego opinia w szybkim tempie wyruszyła poza Anglię i Londyn, a owocem tego zostało podpisanie kontraktu z płytową wytwórnią i wydanie pierwszej płyty, jaka odniosła duży sukces.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne wydania były jedynie lepszej jakości, piosenki z nich uzyskiwały szczyty list przebojów i przebywały tam przez wiele tygodni. Niestety kłótnie pomiędzy członkami grupy, kłopoty z różnymi używkami spowodowały, że kolejna część historii Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Część muzyków odeszła z zespołu, przyszły również problemy z finansowymi oszustwami. Po zrzeczeniu się prawa do Pink Floyd przez Rogera Watersa muzycy nagrali jeszcze kilka płyt po czym w niespodziewany sposób zawiesili działalność muzyczną. Fani długi czas czekali na pojawienie się jeszcze jednej płyty, okazało się jednak, że wystarczyć im muszą jedynie te, które zespół nagrał do tej pory.