
Wygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy.
Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis laserowy peeling węglowy szczecin, a znajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą ciekawe.
Eksperci w zakresie pereł, którzy mają wyjątkowo duże doświadczenie, sami najczęściej nie dostrzegają szansy odróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najważniejszą różnicą, jaką podkreślają, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. Jest to jądro, co jest umieszczane przez człowieka. Można wskazać dwie metody odróżniania, a jakie to są?
Naturalne czy hodowlane – różnice między perłami
Perły naturalne odróżnimy prosto od tych nienaturalnych. Pomocna metoda rozróżniania opiera się głównie na podkreśleniu niejednorodności oraz różnicy w budowie wewnętrznej pereł. Następnym sposobem jest sposób związany z rentgenem. Bazuje na profesjonalnym sprawdzaniu krystalicznej wnętrza płytek aragonitu.
Nieodzowne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o właściwym nasileniu. Hodowla pereł jest coraz bardziej znana także w naszym kraju. Ważne jest to, że w przypadku pereł hodowlanych można dostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swym kształtem brodawkę oraz bywają w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, jaki jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Jest niezbędną bazą, która służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej podczas jej formowania. Perła pochodząca z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem posiada plamę o jasnym środku. Pomiędzy obiema częściami przebiega ciemniejsza linia. W ten sposób także można odróżnić ją od tej naturalnej. Co warto wiedzieć?