Niełatwe rozmowy kochających się osób

Każdy z nas chce bliskości i miłości, są to jedne z najistotniejszych potrzeb człowieka, i to niezależnie tego w jakim jest się wieku. W wypadku dzieci nie budzi to naszych kontrowersji. Troszkę inaczej jest w przypadku osób dorosłych. W tym przypadku temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Niezwykle duże znaczenie ma tu płeć , dużo łatwiej jest bowiem paniom wyrażać własne emocje niż ich partnerom. Ci – z racji swojego wychowania – nie przywykli do komunikowania swych emocji, co niekiedy prowadzi do spięć.

para

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny w związku warto zawsze rozmawiać, zwłaszcza o uczuciach. Trzeba powiedzieć że najprawdopodobniej nie będą to najłatwiejsze rozmowy, jednakże niezbędne dla dobra związku. Bardzo ważne jest aby tego typu rozmowy prowadzić w sytuacji, kiedy obydwie strony będą wypoczęte i mają na to czas.

Tak samo ważne, a nawet jeszcze ważniejsze będzie to w materii spraw intymnych. Rzecz jasna każdy ma swoje preferencje w kwestiach erotycznych. Kiedyś ktoś mądry powiedział, że wszystko może być dozwolone pod warunkiem że obydwie strony wyrażą na jakieś propozycje zgodę. Powinna to być akceptacja jasna i nie budząca jakichkolwiek wątpliwości. Zatem nie ma niczego złego w wykorzystywaniu tak dyskusyjnych przedmiotów jak na przykład pejcz – jeśli obydwie strony tego pragną (tu przykłady dla zainteresowanych: pejcz). Rzecz jasna należy zastrzec, iż ewentualne cofniecie zgody powinno być bezwzględnie respektowane.

Żeby zgoda na pewne zachowania erotyczne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza bezpośrednia i spokojna rozmowa, bez wykorzystywania prób nacisku, a już z pewnością niedopuszczalny jest szantaż uczuciowy.

Ciekawią Cię przeróżnego typu inne informacje (http://www.dominikkania.pl/oferta/)? Jeśli tak, to przekieruj się na podaną witrynę i zweryfikuj, co dla Ciebie stworzyliśmy. Będziesz zaskoczony.

Niestety, rozmowa o pragnieniach fizycznych jest jedną z najbardziej trudnych dla obydwu stron. Strona wychodząca z niepowszednią ideą może spodziewać się odrzucenia z powodu swych upodobań, natomiast druga strona może poczuć się traktowana w sposób przedmiotowy, co nigdy nie jest przyjemne. Wynika stąd, że zanim zaczniemy poruszać tak subtelne zagadnienia, musimy dobrze przemyśleć nie tylko swoje argumenty, ale przede wszystkim sposób ich przekazania (nawet gdy przedmiotem rozmów ma być tak niewinny przedmiot jak powiedzmy pas do pończoch).