W jaki sposób szukać zatrudnienia pracując już na pełen etat?

Rozsądek naprowadza, że dobrze poszukiwać nowego zatrudnienia, podczas gdy mamy jeszcze zatrudnienie. Poszukiwanie pracy zajmuje jednak wiele czasu – sprawdzanie ogłoszeń, przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjne.

Wybór

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można pogodzić to z codziennymi zawodowymi zadaniami?
Przede wszystkim dobrze wykorzystuj swój czas wolny. Czas przed i po pracy, a również w trakcie pracy – gdy akurat masz pauzę, można spożytkować efektywnie na szukanie. Posprawdzaj nowe ogłoszenia, wyślij kolejne dokumenty aplikacyjne, bądź umów się też na rozmowę w sprawie pracy. Korzystając z przerwy w czasie pracy miej na uwadze, ażeby nie wykorzystywać do owego celu służbowego peceta. Poświęcanie godzin pracy czy sprzętu firmowego do poszukiwań innego zatrudnienia byłoby uczciwe wobec obecnego chlebodawcy. Na szczęście dzisiaj nie brak ofert pracy. Zatrudnienie znajdzie zarówno inżynier elektronik, programista jak również pracownik budowlany.

Jeśli nie spędzasz każdego dnia ośmiu godzin w biurze, lecz w ramach zawodowych zadań pojawiasz się na rozmaitych targach czy konferencjach, wykorzystaj ów czas na poznawanie różnych osób i przedstawienie im się z profesjonalnej strony. Tego typu zgromadzenia mogą być znakomitą okazją do nawiązania stosunków, jakie zaowocować mogą ofertą pracy, czy też chociażby pomocą w szybkim dotarciu do odpowiednich ludzi w jakiejś organizacji.

Jeżeli dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, spytaj czy może ona odbyć się w godzinie lunchu.

Jeżeli sądzisz, że omawiany tutaj post jest interesujący oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji portal firmowy.

To coraz nagminniej spotykana praktyka, a w taki sposób doskonale spożytkujesz przerwę w ciągu dnia.