W jaki sposób wykonać cudownie prezentujące się cake-pops?

Zasadniczo każdy człowiek uwielbia czasami zjeść coś słodkiego. Nic w tym zdrożnego, gdyż obecnie słodycze, ciastka czy wszelkiego rodzaju wypieki tak idealnie wyglądają a do tego będą nadzwyczaj pyszne. Bez wątpliwości nie należy przesadzać z jedzeniem dość dużych ilości słodkości, bo zawierają one dość dużą liczbę wszelkiego typu cukrów. A te jedzone w sporych ilościach mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia. Jednak nie o tym będzie ów artykuł.

Sprawdź tę bogatą ofertę

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Wobec tego jak już wyżej było napisane, ludzi uwielbiają słodycze. Dlatego będzie ich tak dużo rodzajów. Ostatnio bardzo renomowane stały się cake-pops, do których potrzebujesz tego. Aktualnie będą one bardziej renomowane jak którykolwiek inny wypiek. Czym będzie cake-pops? Są to kawałeczki ciasta (zobacz muffiny firmowe) uformowane w kształt kulki, które podawane będą na patyku. Bardzo przypominają lody , jednakże nie będą tak zimne. Do sporządzenia tego przysmaku potrzebne są kawałeczki ostatnio pieczonego ciasta, stosownego kremu, który posłuży jako spoiwo do scalenia tychże kawałków oraz płynnej czekolady a także kilku jadalnych ozdób. Owe cake-pops można zrobić poprzez scalenie kawałków ciasta przy pomocy kremu, potem polewamy wszystko płynną czekoladą i dekoruje się ozdobnymi cukierkami bądź płatkami suszonych owoców. Każdy może sobie skomponować swój ulubiony typ ciastka na patyku.

Niebywale renomowanymi wypiekami będą także bagietki, które są rodzajem długich bułek. Jest to alternatywa, dla osób którzy nie mogą jeść zbytnio dużo słodkości, gdyż bagietka będzie nadzwyczaj fajną przekąską. Jak wykonuje się bagietkę? Powinno się wyrobić odpowiednie ciasto, które później formuje się do stosownych form. Do formowania odpowiedniego kształtu stosuje się formy do bagietek, dzięki jakim wypiek posiada doskonale długi a także owalny kształt. Bagietka jest to pieczywo, jakie ma dość mięciutką oraz chrupiącą skórkę a także naprawdę pyszne, ciabatowe wnętrze, dzięki temu perfekcyjnie nadają się jako pieczywo na śniadanie albo przekąska do kawy albo podwieczorek. Żeby cieszyć się domowym wypiekiem, należy zakupić formy do bagietek, jakie będą niezbyt drogie ale jak to się mówi: warte swojej ceny.