W jaki sposób zarządzać obiegiem faktur, żeby przysłużył się naszej firmie? Trzeba go unowocześnić!

Przedsiębiorstwa wykorzystujące papierowy obieg faktur muszą zastąpić go skanowaniem oraz elektronicznym obiegiem. To innowacyjny pomysł dla wielu firm, bo gwarantuje spore oszczędności jak również małą ilość robionych błędów podczas rozliczania takich dokumentów.

Taki elektroniczny obieg faktur to głównie oszczędzone pieniądze. Pierwsze z nich możemy już dostrzec w firmach, które otrzymują od pięciu tysięcy takich dokumentów wzwyż rocznie. Tego typu zamiana obiegu papierowego na elektroniczny oferuje korzyści dla każdego z działów, które zdecydowały się na ten proces. To bez wątpienia skrócenie czasu oraz zmniejszenie kosztów wynikających z obsługiwania faktur, jest tomniejsza ilość operacji manualnych oraz obniżenie liczby błędów – .

Masz ochotę odnaleźć więcej na publikowany problem? Jeżeli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a z pewnością poczujesz satysfakcję.

Dzięki temu systemowi mamy cały wgląd do danych uczestników procesu.

faktura na papierze

Autor: VLCinéaste
Źródło: http://www.flickr.com

Wdrożenie tego typu rozwiązań do skanowania jak i elektronicznego obiegu faktury jest całkowicie akceptowalne przez urzędy skarbowe. Na wypadek kontroli można w szybki sposób odnaleźć konkretne faktury w komputerze i wydrukować jej skan. Mało tego, połączenie zeskanowanej faktury, najczęściej poprzez kod kreskowy z oryginalną wersją w formie papierowej, znacznie przyspiesza poszukiwanie faktury w archiwum papierowym. Dość ważnym czynnikiem jest uzyskanie kontroli na całą masą faktur, które przysyłane są do firmy, a przy tym zarządzania związanymi z nimi dokumentami. To powoduje, iż możliwa jest dobra koordynacja przepływających dokumentów pomiędzy zatrudnionymi osobami. Bardzo przydatne narzędzia tworzenia raportów i robienia statystyk umożliwiają na analizowanie procesów akceptowania faktur przy pomocy różnorodnych kryteriów.

faktura elektroniczna

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większa ilość przedsiębiorstw wykorzystuje właśnie tego typy innowacje, gdyż są bardzo pomocne i nie pozostawiają wątpliwości, co do wpływu na wszelkie działy w naszym przedsiębiorstwie. Pamiętać bowiem należy, że czasem najgorsze co się może stać w takim miejscu jak firma to zbyt duża biurokracja, w której trudno nam się połapać. Taka firma nie wykorzystuje swoich możliwości, ponieważ jest blokowana poprzez nadmierną ilość czynności, jakie biorą się z tradycyjnej formy zarządzania firmą. Jeśli chcemy unowocześnić firmę powinniśmy skorzystać z elektronicznego obiegu faktur – .