W kilku działach przemysłu ważni są ludzie, ale w produkcji ich oddanie jest bezcenne

Automatyzacja produkcji wydaje się być niesamowicie ważna, ale bez mądrych osób na istotnych stanowiskach wszystko może zacząć się sypać.
Obecny wiek jest stuleciem, kiedy widzimy spory progres w zastępowaniu pracowników przez maszyny w produkcji.

dyrektor produkcji

Autor: renatomitra
Źródło: http://www.flickr.com

Chodzi o to, żeby było szybciej oraz bez pomyłek. Jednakże maszyny nie potrafią myśleć i nie mają możliwości stworzyć planu działania na kolejny rok na podstawie badań rynku. Tego typu zagadnienia są przeznaczone, na razie, jedynie dla ludzi. Na przykład dyrektor produkcji ma bardzo poważną pracę i stawia się przed nim sporo zadań. Na podstawie różnych raportów powinien prognozować oraz kreślić plany na nadchodzące miesiące lub lata. Zarządza oprócz tego sporym gronem ludzi. Musi być zatem dobry w zarządzaniu grupą, musi motywować do działania, a niekiedy nawet być mediatorem. Rzecz jasna powinien także ściśle współpracować z działem handlowym, gdyż ktoś musi sprzedać to, co zostało wytworzone. Bez tego firma nie ma najmniejszych szans na przetrwanie. Aby ubiegać się o takiego rodzaju stanowisko zwykle należy mieć wykształcenie wyższe techniczne (na przykład specjalność automatyka albo technologia produkcji) oraz bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim. Prawdopodobnie dyrektor będzie także często podróżował.

W jego cechach charakteru powinny wyróżniać się samodzielność, sumienność i kreatywność, ale również umiejętność błyskawicznego reagowania na kryzysowe sytuacje i odpornością na stres wynikający z pracy.