Wkraczanie w dorosły wiek. Czy wiesz, kiedy następuje ten moment? Czy jesteś na to gotowy?

Wielu z nas ma świadomość, jak trudne jest rozpoczęcie samodzielnego życia. Musimy przekroczyć pewną granicę, oddzielić to, co było, to do czego jesteśmy przyzwyczajeni od tego, co nas czeka, czego nie możemy być pewni, czegoś z czym możemy sobie nie poradzić. To stresujące i często odkładane na dalszy plan, jakby po prostu mogło zaczekać. To oczywiście nic dziwnego, ale raczej też nic dobrego – to, że odsuwamy coś w czasie nie znaczy, że później nie trzeba będzie stawić temu czoła. Tak właśnie jest z wejściem w wiek dorosły. Co prawda, ciężko określić, co to za wiek, ale wyczuwamy intuicyjnie, że nadszedł właśnie ten czas.

metafora kredytu

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem nawet intuicja nie jest potrzebna, bo wydarzenia, które mają miejsce są bardzo znamienne, iż nie da się niczego innego powiedzieć o naszej obecnej sytuacji. Czy to opuszczamy nasze rodzinne gniazdko, aby zamieszkać samemu, czy z kimś, czy wyjeżdżamy za granicę, gdzie będziemy mogli liczyć wyłącznie na siebie, czy może wreszcie, gdy mamy dziecko, a my nagle stajemy się rodzicami. Wiele jest takich momentów, punktów zwrotnych, za którymi czeka inny świat, niekoniecznie świat, na który czekaliśmy, ale z jakim przyjdzie nam stanąć oko w oko, żeby przejść na kolejny poziom naszej życiowej przygody.

oszczędzanie pieniędzy

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Najgorzej jest wtedy, gdy ten naglący termin określa jakieś brutalne wydarzenie, na przykład, śmierć bliskich, wtedy nie mamy przecież czasu na analizę i przemyślenia, prawdziwe, brutalne życie z całą swoją mocą wkracza do naszego świata nie pozostawiając wątpliwości, że tak naprawdę jesteśmy tylko nieznaczącymi nic trybikami w maszynie życia. Na szczęście dla większości ludzi ten moment przychodzi naturalnie.

Przeczytaj ten tekst, to również jest świetny artykuł (http://wfirma.pl/) opisywanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Taki przykład: poznają się dwie osoby, i zakochują się w sobie. Planują założyć rodzinę. To określa ich dojrzałe podejście do życia. Oczywiście, od realizacji do wykonania daleka droga, jednak w każdym momencie popełniamy błędy, bo tak naprawdę robimy coś po raz pierwszy.

Ważne, żeby uczyć się na błędach. To w wkraczanie w dorosłość jest także problemem naszych rodziców oraz kraju, w którym żyjemy. Rola rodziców jest naturalna – kochają nas i wspierają, abyśmy sobie poradzili, są obok, gdy przychodzą trudne dni.

Zainteresowałeś się owym działem? Czytaj więc jeszcze dalej (http://www.aureus.pl/kredyt-maszyny-i-urzadzenia/) o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Co do roli państwa to jest różnie. Najczęściej niełatwo jest otrzymać kredyt, będąc młodym małżeństwem, czy młodym człowiekiem.

Warte uwagi rady odnośnie tematu mieszczą się na . Niemniej takie rozwiązania na pewno ułatwiają start w dorosłość.