Czas urlopu, a Ty nie wiesz jakimi rzeczami się zająć?

Nie masz pomysłu na weekend? Chcesz gdzieś udać się za miasto, może pochodzić po górach, ale prognozy pogody niweczą twoje ambitne zapędy. Więc co ci pozostaje? Siedzenie w domu, bezproduktywne i bezcelowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Podsuniemy ci znacznie lepszy pomysł!

Książka nie jest twoim wrogiem, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi na myśl, kiedy pomyślę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na spędzenie czasu z książką. No tak, czytelnictwo wciąż spada, książki sprzedają się

Zestaw kinomaniaka

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com

nie za dobrze, dlatego tendencja nie usposabia pozytywnie. Ale naprawdę dobra lektura to idealny „zabijacz” czasu. Nie ma znaczenia, jaka to będzie książka, „dobra” to pojęcie subiektywne, istotne, żeby się tobie podobała. Uwierz, iż w ten sposób zagospodarowany czas da ci więcej korzyści aniżeli kolejne godziny przed telewizorem, w którym wieje nudą i beznadzieją.

Ludzie w kinie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli faktycznie jednak nie jesteś w stanie zrezygnować z telewizji to włącz… komputer.

Na pewno masz chęć przeczytać komentarz z serwisu? Jeżeli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by napisać nam swoją opinią.

No przecież, w Sieci masz o wiele pokaźniejszy wybór ciekawych programów niż w telewizji. Szczególnie polecaną rozrywką są seriale. Bardzo zajmują, a czasu na nie zawsze jest za mało, więc warto wykorzystać czas, który i tak nie wiesz, jak zająć. Do wyboru jest bardzo dużo tytułów: serial przygodowy, serial romans (zagraniczne seriale przygodowe), a może dajmy na to coś z serii serial science fiction lub serial sensacyjny (serial sensacyjny). Sądzę, że trudno będzie dokonać wyboru, ale warto podjąć tą decyzję.

Ciekawą propozycją będzie również spędzenie trochę czasu w kuchni, ale nie tak, żeby coś podebrać z lodówki i siąść z powrotem przed telewizor, wymagany jest dłuższy pobyt w tym miejscu, aby ugotować coś ciekawego. Z jednej strony masz zorganizowaną pewną część czasu, pichcisz coś z zapałem, z drugiej strony, wieczorem z apetytem osobiście możesz ocenić efekty swojej pracy. Dobrze smakuje, ale mogłoby być jeszcze lepsze? To nieważne, bo ważne są chęci i nowe doświadczenia. Taki sposób na weekendową aktywność nie jest też z całą pewnością przeznaczony jedynie dla pań, przecież na kuchennych drzwiach nie ma napisu: „tylko dla Kobiet”. Także śmiało, dowiedz się, jakie będą efekty twojej pracy, a jednocześnie zagospodaruj wolny czas czymś produktywnym, co da ci ciekawe doświadczenia a także inne niż co dzień poczucie, że robisz coś nie dlatego że musisz, ale dlatego że chcesz.