Współczesne sposoby na to, żeby poznawać literaturę czyli jakie wady i zalety mają książki w postaci elektronicznej.

W czasie gdy sprzedaż tradycyjnych książek jest na coraz niższym poziomie, to książki w formie elektronicznej zdobywają coraz większą popularność. Bierze się to z paru rzeczy.

Po pierwsze bardzo popularne stały się czytniki, na których jednorazowo można zmieścić nawet parę tysięcy pozycji. Dla niejednej osoby będzie to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie muszą taszczyć grubych czasami tomów, a wszystko mają w jednym niedużym urządzeniu.

Gdy uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły tu. Będą tam równie przydatne dane.

Wprawdzie miłośnicy tradycyjnych form czytania twierdzą, że ekran nigdy nie zastąpi szelestu przewracanych kartek, jednak nic już nie zatrzyma technologii. Czytniki kosztują coraz mniej, dają coraz więcej możliwości, więc czytelnicy chętnie korzystają z tego. A w końcu nie będzie miało znaczenia, w jaki sposób ktoś będzie czytał książki, ważne jest, aby czytał w ogóle, nieważne czy tradycyjną książkę czy ebooka . Za ebookami przemawiają także ceny, nawet mimo niezbyt korzystnych podatków na nie ich koszt jest mniejszy od tradycyjnych książek, a dodatkową zaletą jest łatwość ich kupowania.

Czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze większym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. W ich przypadku treści się nie czyta, a odsłuchuje się jej przy pomocy jakiegoś odtwarzacza Fonopolis. Oczywiście i w ich przypadku mogą się znaleźć narzekający, jacy będą twierdzili, że będzie to pójście na łatwiznę. Lecz ogromną zaletą audiobooków będzie to, że można ich słuchać bez patrzenia, co się robi. Wyjazd z kilkugodzinną podróż autem z książką na kolanach na pewno rozważny by nie był. Jeśli jednak przez ten czas z głośników będzie płynął ostatnio wydany audiobook Nieśmiertelni – Vincent Severski, to w przeciągu podróży zapoznać się będzie można z dużą częścią tej książki. Poza tym audiobooki doskonale będą się nadawać dla maluchów, wiele z nich to właśnie różnego rodzaju słuchowiska i bajki dla najmłodszych, nie umiejących jeszcze czytać.

Czy spodobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w serwisie pizza Wrocław astra , ponieważ one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Niestety audiobooki mają one jeden zasadniczy minus, który nieco hamuje ich popularność. Książka w takiej formie wydawana wymaga jednak dużo pracy podczas przygotowań , dlatego też dużo bestsellerów nie doczekało się jeszcze takiej formy.