Zakładamy własną firmę – niełatwe wyzwanie, lecz dające często duże zyski

Współcześnie dużo ludzi decyduje się otworzyć prywatną działalność gospodarczą. Wiele osób, pragnąc spełnić takie pragnienia decyduje się na taki krok. Część też jest znużona pracowaniem na czyjś rachunek i, pragnąc być niepodległymi i samodzielnie tworzyć swoją biznesową przyszłość.

Zapewne każdy stawia sobie zapytanie jak otworzyć działalność gospodarczą. Kilka istotnych informacji: wFirma. Jest to niebywale skomplikowane zadanie, trzeba bowiem spełnić wiele warunków, by móc otworzyć własną firmę. Spotykamy mnóstwo poradników, które podpowiadają jak to zrobić. Najważniejsze by posiadać oryginalny plan, to już połowa wygranej. Ważne są także fundusze, jakie możemy zainwestować w otwarcie przedsiębiorstwa, nie jest to jednak kłopot, bowiem obecnie istnieje dużo zapomóg finansowych, które wspomagają nowych biznesmenów. Chcąc założyć jednoosobową firmę można dostać bezzwrotne dofinansowanie do 40 tysięcy.

praca przy laptopie

Źródło: pixabay.com

Posiadanie prywatnej firmy związane jest również z mniej przyjemnymi stronami. Sami musimy zadbać o to, by wszystkie formalności zostały wypełnione. Na początku zakładania działalności dość trudne jest leasing maszyn budowlanych składki ZUS. Trudno opłacać składki kiedy działalność nie ma jeszcze zauważalnych dochodów,jednak poszerzając swoją wiedzę dotyczącą składek, które należy opłacać, zauważymy, że początkowi przedsiębiorcy mają obniżoną składkę ZUS przez okres dwóch lat. Ważnym punktem jest także wybór rodzaju firmy, należy zastanowić się czy ma być to jednoosobowa działalność gospodarcza czy przedsiębiorstwo i zależnie od tego jaką formę wybierzemy, rozpocząć odpowiednie działania.

umowa do podpisania

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Warto pamiętać, iż działalność może założyć każdy kto ukończył 18 lat.
Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na prowadzenie własnej firmy, możemy zatrudnić się u danego pracodawcy. Wówczas sytuacja maluje się zupełnie inaczej. Wtedy wszelkie składki finansuje za nas nasza firma, do tego grona należy również składka na ubezpieczenie zdrowotne (więcej: wFirma). W tym przypadku również możemy wybrać i zdecydować się na prywatne ubezpieczenie, istnieje bowiem dużo firm, które proponują zakup takiego ubezpieczenia.
Trzeba również brać pod uwagę typ umowy, jaki zaproponuje nam nasz przyszły szef. Nierzadko też jesteśmy zmuszeni pokonać tak zwany okres próbny, który umożliwi szefowi podjąć decyzję o naszym zatrudnieniu, bądź o odrzuceniu naszego cv. W takiej sytuacji dostajemy do podpisania papier, który nazwiemy umowa o pracę na okres próbny (jak wygląda taka umowa: poradnik.wfirma.pl/-umowa-o-prace-na-okres-probny). Pracodawca zapoznaje się z naszymi kwalifikacjami, sprawdza naszą użyteczność na dane stanowisko, mówi o ważnych informacjach odnoszących się do przedsiębiorstwa, zapoznaje nas również z warunkami pracy. Dokument ten może być podpisany na okres nieprzekraczający trzech miesięcy.