Znakomite miejsce na rodzinne wakacje – Krynica Morska

Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna znajdująca się na Mierzei Wiślanej między morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca głównie swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą nieomal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca znakomity cel na rodzinne wakacje 2014.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Autor: Petrusia1
Źródło: http://www.flickr.com
Do wypoczynku w Krynicy Morskiej skłaniają głównie jej walory naturalne – czyste, przesycone jodem powietrze, rozległe i piaszczyste plaże, urzekające wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy.

Szukasz kolejnego tekstu na opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł (https://lajkonik-pik.pl/) bez cienia wątpliwości także uznasz za satysfakcjonujący.

W Krynicy Morskiej wspaniale będą czuć się osoby, które lubią wypoczywać w przytulnych i spokojnych miejscach.

O kameralności tutejszym plaż świadczy fakt, iż wyznaczono tu także plażę dla naturystów. Jeżeli nad Mierzeją Wiślaną wieją wiatry sztormowe, można liczyć na odnalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju są wody mineralne chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, wykazujące właściwości lecznicze i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju naczelny argument w staraniach o statut uzdrowiska.

Miasteczko czaruje przede wszystkim starą zabudową kurortową z zabytkowymi rezydencjami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, gdy Krynica Morska cieszyła się znakomitą popularnością wśród wczasowiczów. Interesującym miejscem jest także park przy ulicy Świerczewskiego, świadczący o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednak położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga 26,5 m. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym piątym roku. Po zniszczeniach, jakich doświadczyła pod koniec drugiej wojny światowej, odbudowano ją ponownie w 1951 r.. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się zniewalająca panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, między innymi Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy słonecznej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. W czasie pobytu w Krynicy Morskiej trzeba także zerknąć do tutejszego prywatnego muzeum, poświęconemu historii miasta. Można obejrzeć tutaj stare fotografie ilustrujące najpiękniejsze czasy miasteczka.

W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, składający się z dwóch samodzielnych przystani. Wielkie znaczenie portu wynika z faktu, iż stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty.

Czy przeczytane w tym miejscu wiadomości uważasz za ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.film-fiction.com/), która także bez wątpienia będzie nęcąca.

Z krynickiego portu można wybrać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka bądź Kaliningradu. Przy porcie jachtowym funkcjonuje istniejący od tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego pierwszego roku Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem znajduje się również molo spacerowe.

Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się cudowna panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest także Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Występują tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, między innymi konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie żyją daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz sporo gatunków ptaków.

Należy zaznaczyć, że około 15 km od Krynicy Zdroju występuje granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, jednakże jej okolica po stronie polskiej jest nadzwyczajnie piękna. Należy wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Zalew Wiślany oraz w oddali – katedrę we Fromborku. Dla miłośników morza Bałtyckiego ciekawą ofertą będą wakacje w Ustroniu Morskim

***
Całkowitą ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:
– noclegi Krynica Morska
– kwatery Krynica Morska (polecamy)
– agroturystyka Krynica